1984 doğumlu ŞENOL GÜNEŞ; 2009 yılın da Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği lisans mezundur. Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim bölümünde yüksek lisans mezunudur.

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Sportif Kariyer Eğitim danışmanlık hizmetleri veren, Türkiye’nin ilk spor sektörüne özel İstihdam bürosu Sporkariyerim.com.tr’nin kurucusudur. (2009 -2018) www.sporkariyerim.com.tr 40.000 bireysel üye 3000 kurumsal üye ile spor sektörüne özel istihdam hizmetleri veren İŞKUR’a bağlı özel istihdam bürosudur.

2012-2020 yılları arasında Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulun’da Kariyer Yönetimi ve Girişimcilik dersini aynı zaman Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde ‘Spor Organizasyonlarında gönüllük uygulamaları ve Spor Etkinlikleri Pazarlama derslerini Öğr. Gör. olarak vermektedir. (2017- 2020)

Sporkariyerim sosyal sorumluluk projesi olan (Türkiye Spor Gönüllüleri Projesi) Türkiye’de 2011 yılından başlayan spor gönüllüğü konusunda ulusal ve uluslararası spor organizasyonlarında yüzlerce gönüllü ile birlikte kurucu / ekip direktörü olarak görev almıştır. Birçok federasyonda gönüllü koordinatörü olarak görev almış ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Komitesi üyesidir. www.sporgonulluleri.com

Viewpoint Sports Etkinlik Yönetimi ve Spor İletişim Ajansında Co- Founder olarak görev almaktadır. Spor Etkinlikleri konusunda 2008 yılında başlayan kariyer yolculuğuna birçok ulusal ve uluslararası etkinlik planlamış ve yönetmiştir. Sporun her branşında global spor markalarının spor iletişimini ve etkinliklerini üst düzey yönetici olarak yönetmiştir. www.viewpoint.com.tr