Ereps EQF4 Pilates Eğitmenlik Eğitimi (Uluslararası Kapsamlı )

EQF4 Pilates Instructor / Eğitim İçeriği

SporKariyerim Akademi Pilates Eğitmenlik Sertifika Programı Eğitmenlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmış ve hazırlanmış bir eğitim programıdır. Programın geliştirilme aşamasında birçok kaynaktan ve deneyimli eğitmenlerin öğretilerinden yararlanarak Avrupa ve Dünya standartlarında bir program hazırlanmıştır.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerin dışında gözlem, araştırma, staj, uygulamaları ile toplamda 200 saatlik eğitim sonunda yapılacak teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacaktır.

Eğitim Tarihleri: Başlangıç 17 Aralık 2022 – 29 Ocak 2022

( 90 Saat Uygulamalı /240 Saat Okuma Araştırma )

Eğitim Saatleri: 09:00 – 17:30 

Eğitmenler:  Ereps Level 6 Pilates Master Trainer Erçin Kulaç

Eğitim Yeri : Teorik ve Uygulamalı/ İstanbul -Kadıköy -Kozyatağı

Uygulamalı dersler : Aralık 2022 (17-18 / 24-25 ) (7 -8 – 14-15 Ocak 2023) Cumartesi – Pazar

Tüm egzersizlerin anlatımlı videoları kursiyerlere verilecektir.

 • Sporkariyerim Matwork Modul Programı ( Uygulamalı )
 • Sporkariyerim Reformer Modul ( Uygulamalı )
 • Sporkariyerim Cadillac – Chair / Barrel 1 ( Uygulamalı )

Eğitim Ücreti: 14000 TL – %50 İndirimli 7000+kdv ( 15 Aralık Tarihine kadar geçerlidir.)

EQF4 Pilates Instructor Accredited by Ereps Kapsamlı Pilates Eğitmenlik Sertifika Programı

TREPS / EREPS ve Avrupa Parlementosu Mesleki Yeterlilik Kurumundan Akredite edilmiştir.

Eğitim İçerik ve Kapsam

BÖLÜM 1: PİLATES SEANSLARINA KATILIMIN PSİKO-SOSYAL YÖNLERİ

Her ne kadar sadece vücut imajı için yapılıyor olsa da pilates, daha bütünsel olarak insanlara dokunmaktadır. İnsanın kendisini daha güvende, daha değerli ve etkin kılmasının ilk koşulu sosyalliktir. Pilates seansları esnasında bireylerin bu tür ortamlarda hem sosyalleşiyor olması, hem biyolojik kazanımlar elde etmesi, hemde psikoljik rahatlıklar elde etmesi, sağlığın üç boyutunun tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu bölüm, pilatesin bu boyutunun nasıl elde edilebileceğini aktarmaktadır.

BÖLÜM 2: PİLATESİN TARİHÇESİ, İLKELERİ VE UYGULAMASI

Son 5 yılda oldukça popüler hale gelen pilatesin kökeni aslında 20.yy’ın başlarına dek gitmektedir. Günümüzde vücut sıkılaşması, postür, kilo verme ve rahatlama amaçlı yapılan pilates,başlangıçta medikal amaçlar ve genel sağlık adına ortaya çıkmış ve sunduğu ilkeler ve egzersizler tüm bunların yanında koruyucu ve önleyici bir etki de yaratmaktadır. Bu bölümde, pilatesin tarihi, ilkeleri ve bunların uygulamasının nasıl olması gerektiğini sunmaktadır.

BÖLÜM 3: FONKSİYONEL ANATOMİ VE FİZYOLOJİ

İnsan vücudunu tanımadan ona müdahale etmek mümkün değildir. Yapılan egzersizler ile birlikte vücudun hangi bölgelerine etki ettiğni ve vücudun tüm bunlara nasıl bir cevap verdiğini bilmek önemlidir. Vücudun bir çok sistemi vardır ve pilates tüm bu sistemlerin aktif olarak çalışmasını sağlayan bir programdır. Bu bölümde, pilatesin arkasındaki anatomi ve fizyolojik mekanizmalar açıklanmaktadır.İnsan vücudunu tanımadan ona müdahale etmek mümkün değildir. Yapılan egzersizler ile birlikte vücudun hangi bölgelerine etki ettiğni ve vücudun tüm bunlara nasıl bir cevap verdiğini bilmek önemlidir. Vücudun bir çok sistemi vardır ve pilates tüm bu sistemlerin aktif olarak çalışmasını sağlayan bir programdır. Bu bölümde, pilatesin arkasındaki anatomi ve fizyolojik mekanizmalar açıklanmaktadır.

BÖLÜM 4: MÜŞTERİ KAYDI VE DEĞERLENDİRMELERİ

“Ölçemediğini değerlendirmezsin.” Eğer etkili bir çalışma planlaması sağlamak ve bunu sürdürebilmek, tüm bunları yaparken doğru ve yanlışları tespit ederek bireysel bir hizmet sağlamak adına müşterilerin doğru ve etkin bir şekilde değerlendirilmesi ve analiz edilmesi gerekmektedir.
Bu bölüm, müşteriler ile ilk görüşme ve devamında neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler sunmaktadır.

BÖLÜM 5: PROGRAMLAMA, TESLİMAT VE MÜŞTERİ İLİŞKİSİ

Nitelikli ve devamlılık sağlayacak bir hizmet için müşteri deneyimi önemlidir. iyi bir programlamada programın etkili bir şekilde sunumu ve müşteriler ile sağlıklı ilişki yaşayarak güven ve sadakate dayalı bir atmosfer oluşturmak ve tüm bunların kayıt altında tutularak ilerlemesi, müşteri memnuniyeti sağlayacaktır. Bu bölümde elde edilecek bilgiler ile birlikte program hazırlığı ve bunun etkili bir sunumunun nasıl olacağı bilgi verilecektir

Eğitim programı konularI ve içerik bakımından kolay anlaşılabilen ve hızlı öğrenilebilen bir sistem ile katılımcılara sunularak, donanımlı pilates eğitmenlerini sektöre kazandırılmayı hedeflemektedir. Başlangıç ve orta düzey eğitim konularını kapsamaktadır. Anatomi, Postür Analizi, Beslenme, Satış Becerileri gibi dersler teorik işlenecektir.

Haftasonları Dersler Yapılacaktır.

 • Sporkariyerim Matwork Modul Programı ( Uygulamalı )
 • Sporkariyerim Reformer Modul ( Uygulamalı )
 • Sporkariyerim Cadillac – Chair / Barrel 1 ( Uygulamalı )

KATILIM ŞARTLARI
 • Minimum 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Spor yapmasına ve yaptırmasına herhangi bir sağlık engeli bulunmaması
 • Eğitim programının tümüne katılmak 
 • Not: EQF L3 Fitness Instructor sertifikasına sahip olanlar- BESYO Mezunu veya Antrenörlük Belgesi sahibi olanlar teorik eğitimden muaf tutulacaktır.)

SERTİFİKA AVRUPA BİRLİĞİ ONAYLI EĞİTMEN OLMA FIRSATI

EuropeActive, merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Sağlık ve Fitness sektörünü temsil eden lider bir kuruluştur. EuropeActive sektöre değer katmak ve mesleki tanımlamayı sağlamak adına Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaparak sektörde önemli bir role sahiptir. Eğitimlerimiz EuropeActive tarafından akredite edilerek sertifikasyonu sağlanmaktadır.

EREPS/TREPS, Türkiye genelinde egzersiz ve fitness sektörü içerisinde çalışan tüm eğitmenleri , antrenörleri ve eğiticileri kapsayan ve Avrupa Yeterlilik Çerçevesinde bu kişileri kaydetmek için oluşturulmuş bağımsız bir sistemdir.Merkezi Avrupa veri tabanına dayanan Pan-Avrupa Sistemidir. Bu sisteme kayıtlanma demek, bir meslek egzersiz uzmanı olarak öngörülen minimum iyi uygulama standartlarını yerine getirdiğiniz anlamına gelir.

Sertifikalar, 56 ülkede geçerliliği onaylanmış kurum olan Europe&Active tarafından, eğitimi başarı ile tamamlamış katılımcılara gönderilecektir.

Teorik eğitimler online, uygulama eğitimler ister yüz yüze ister online gerçekleştirilecektir.

Her yüz yüze kurs grubu kontenjanı 15 Kişi ile sınırlıdır.

Eğer kendinizi öğrenmeye hazır ve heyecanlı hissediyorsanız 0 532 138 05 97  (Whatsapp Bilgi Hattı)

Not: Özel eğitim programıdır. Alınan belge ile Türkiye’de salon işletme açılmaz.

Gelecek Etkinlikler

Etkinlik bulunamadı!