Kurs İçeriği

SporKariyerim Akademi Pilates Eğitmenlik Sertifika Programı Eğitmenlerinin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmış ve hazırlanmış bir eğitim programıdır. Programın geliştirilme aşamasında birçok kaynaktan ve deneyimli eğitmenlerin öğretilerinden yararlanarak Avrupa ve Dünya standartlarında bir program hazırlanmıştır.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerin dışında gözlem, araştırma, staj, uygulamaları ile toplamda 200 saatlik eğitim sonunda yapılacak teorik ve uygulamalı sınavda başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacaktır.

Eğitim Tarihleri: 31 Ekim – 29 Kasım / 5 Hafta sonu -10 Gün

Eğitim Saatleri: 10:00-17:00 

Eğitmenler: Pilates Master Trainer Melis Yengil (https://sporkariyerimakademi.com/egitmenlerimiz/)

Eğitim Yeri : Teorik Online Zoom / Uygulamalı İstanbul /Şişli Bomonti Sports Club

Uygulama ve Teorik

10 Gün / 90 Saat Yerinde Eğitim

200 Saat/Araştırma

Eğitim İçerik ve Kapsam

Eğitim programı konularI ve içerik bakımından kolay anlaşılabilen ve hızlı öğrenilebilen bir sistem ile katılımcılara sunularak, donanımlı pilates eğitmenlerini sektöre kazandırılmayı hedeflemektedir. Başlangıç, orta ve ileri düzey eğitim konularını kapsamaktadır.

 • Anatomi, Kinesyoloji,
 • Postür Analizi ve Program Dizaynı
 • Beslenme Stratejileri
 • Sporkariyerim Matwork Module 1 Programı
 • Sporkariyerim Matwork Module 2 Programı
 • Sporkariyerim Reformer / Cadillac Module 1 Programı
 • Sporkariyerim Reformer / Cadillac Module 2 Programı
 • Sporkariyerim Chair Barrel 1
KATILIM ŞARTLARI
 • Minimum 18 yaşını doldurmuş olmak
 • En az lise mezunu olmak
 • Spor yapmasına ve yaptırmasına herhangi bir sağlık engeli bulunmamak
 • Eğitim programının tümüne katılmak 

SERTİFİKA: AVRUPA BİRLİĞİ ONAYLI EĞİTMEN OLMA FIRSATI

EuropeActive, merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Sağlık ve Fitness sektörünü temsil eden lider bir kuruluştur. EuropeActive sektöre değer katmak ve mesleki tanımlamayı sağlamak adına Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaparak sektörde önemli bir role sahiptir. Eğitimlerimiz EuropeActive tarafından akredite edilerek sertifikasyonu sağlanmaktadır.

EREPS/TREPS, Türkiye genelinde egzersiz ve fitness sektörü içerisinde çalışan tüm eğitmenleri , antrenörleri ve eğiticileri kapsayan ve Avrupa Yeterlilik Çerçevesinde bu kişileri kaydetmek için oluşturulmuş bağımsız bir sistemdir.Merkezi Avrupa veri tabanına dayanan Pan-Avrupa Sistemidir. Bu sisteme kayıtlanma demek, bir meslek egzersiz uzmanı olarak öngörülen minimum iyi uygulama standartlarını yerine getirdiğiniz anlamına gelir.

Sertifikalar, 36 ülkede geçerliliği onaylanmış kurum olan Europe&Active tarafından, eğitimi başarı ile tamamlamış katılımcılara gönderilecektir.

Eğitim Ücreti:  Erken Kayıt Ücreti 4700TL+KDV  Kredi Kartı taksit seçenekleri mevcuttur. Geç Kayıt 7000TL+KDV

Sporkariyerim Eğitimlerimize katılanlar ve Öğrenci indirimli ücret 4000TL+KDV

Teorik eğitimler online, uygulama eğitimler yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Kapsamlı eğitimi başarı ile tamamlayıp katılımcılara www.sporkariyerim.com.tr iş fırsatlarından birebir yararlanma sağlanacaktır.

Kontenjan 20 Kişi ile sınırlıdır.

Eğer kendinizi öğrenmeye hazır ve heyecanlı hissediyorsanız 0 541 402 00 79 ön kayıt için gerekli bilgilerinizi bize iletebilirsiniz.