EuropeActive AVRUPA BİRLİĞİ ONAYLI EĞİTMEN OLMA FIRSATI

EuropeActive, merkezi Brüksel’de bulunan Avrupa Sağlık ve Fitness sektörünü temsil eden lider bir kuruluştur. EuropeActive sektöre değer katmak ve mesleki tanımlamayı sağlamak adına Avrupa Birliği ve diğer uluslararası kuruluşlarla iş birliği yaparak sektörde önemli bir role sahiptir.

europe-active

EREPS ( The European Register of Exercise Professionals)

https://www.ereps.eu/acc-provider-directory?qualification__67%5B%5D=Pilates+Teacher+%28Matwork+%26+Apparatus%29&country%5B%5D=1219

EuropeActive’in Avrupa’da oluşturduğu ve tüm fitness sektörü içerisinde yer alan profesyonellerin kayıtlandığı ve belgelendirildiği sistemdir.

EuropeActive, Avrupa’da sağlık ve fitness sektörünü temsil eden, standartlarını belirleyen, asla kar amacı gütmeyen kendi konusunun lideri ve en üst düzey kurumdur. Avrupa Birliği, AB komisyonu ve diğer uluslarası kurumlarla iş birliği yapmaktadır. 36  ülkede, 15 binin üzerinde tesis ve 20 nin üzerinde ulusal organizasyonları temsil etmektedir. Dünyada Fitness sektöründe, mesleki tanımlamaları oluşturmuş ilk ve tek yetkili kurumdur. Kurumun asıl hedefi uluslarası düzeyde sağlık ve fitness sektörünün büyümesine katkı sağlamaktadır. En büyük gücü ise AB komisyonunun doğrudan vermiş olduğu destektir.

EREPS / TREPS( Turkish Register of Exercise Professionals)

EREPS’in Türkiye versiyonu olan sistemdir ve EREPS ile entegreli olarak çalışmaktadır. Merkezi Avrupa veri tabanına dayanan Pan-Avrupa sistemidir. Bu sisteme kayıtlanma demek, bir sağlık ve egzersiz uzmanı olarak ön görülen minimum iyi uygulama standartlarını sağladığınız anlamına gelir.  Eğitimi başarılı olarak tamamlamış ve sertifika almış olan eğitmenler, TREPS sistemi üzerinden doğrudan AB sistemine kayıtlı bir eğitmen olma unvanına sahip olacaklardır.

EREPS/TREPS, Türkiye genelinde egzersiz ve fitness sektörü içerisinde çalışan tüm eğitmenleri , antrenörleri ve eğiticileri kapsayan ve Avrupa Yeterlilik Çerçevesinde bu kişileri kaydetmek için oluşturulmuş bağımsız bir sistemdir.Merkezi Avrupa veri tabanına dayanan Pan-Avrupa Sistemidir. Bu sisteme kayıtlanma demek, bir meslek egzersiz uzmanı olarak öngörülen minimum iyi uygulama standartlarını yerine getirdiğiniz anlamına gelir.

Sporkariyerim Pilates Eğitimleri EREPS Tarafından akredite edilmiştir.

https://www.ereps.eu/acc-provider-profile/62311